TEL. +48 (22) 18 55 351
NIP 956 19 98 816
REGON 871210540
BDO: 000039414

PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o. otworzyło nowe biuro konstrukcyjno-technologiczne w Poznaniu.

Udostępnij ten post

Uroczyste otwarcie miało miejsce 2 kwietnia, z udziałem Prezesa Zarządu Spółki, Tomasza Zelwowca, pracowników, kooperantów oraz przyjaciół zakładu.

– Zwiększamy nasze możliwości i moce produkcyjne, jeżeli chodzi o opracowanie dokumentacji projektowej taboru – mówi Tomasz Zelwowiec. – Stworzyliśmy miejsce, które rozwinie nasz zakład, rozbudzi myśl techniczną i będzie ją wspierać.

PKP Intercity Remtrak działa w strukturze regionalnych Zakładów Produkcyjnych, zlokalizowanych w: Libiszowie k. Opoczna, Warszawie Grochów i Opolu, wspieranych przez Centralę Spółki w Libiszowie a także biura kadrowo-administracyjno-finansowe w Warszawie i Toruniu. Od kwietnia funkcjonuje również biuro konstrukcyjno-technologiczne przy ulicy Bułgarskiej 65 w Poznaniu.

– Poznań da dużo możliwości rozwoju, dla takiej spółki, jak PKP Intercity Remtrak – mówi dr inż. Sylwin Tomaszewski, Z-ca Dyrektora ds. Komercjalizacji w Łukasiewicz – Poznańskim Instytucie Technologicznym. – Wielkopolska to region, w którym funkcjonują dziesiątki firm związanych z branżą transportu szynowego, sama stolica województwa to zaś duże zaplecze naukowe. Tu bowiem znajduje się m.in. Politechnika Poznańska, która kształci wiele talentów. Jest także nasz Instytut, który wiąże duże nadzieje na obopólną współpracę.

Przeczytaj więcej

Zablokowano kopiowanie

Skip to content