TEL. +48 (22) 18 55 351
NIP 956 19 98 816
REGON 871210540
BDO: 000039414

PKP Intercity S.A. i PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o. podpisują umowę na remont 330 wagonów

Udostępnij ten post

PKP Intercity S.A. i PKP Intercity Remtrak, Spółka – córka narodowego przewoźnika, podpisały umowę na remont 330 wagonów osobowych. Wartość kontraktu to 214 mln zł. netto.

W zeszłym tygodniu w Opolu ogłaszaliśmy, że PKP Intercity udzieliło swojej Spółce – córce pożyczki na bardzo dobrych warunkach w wysokości 40 mln zł, która duża część będzie zainwestowana tu, w Libiszowie – podkreślił Tomasz Gontarz -Wiceprezes Zarządu PKP Intercity S.A.

Prace remontowe obejmą wagony typu: 111A, 111B, 112A, 112B, 114A i 114B. Wagony zostaną poddane naprawie P4, która obejmuje m.in. wymianę i naprawę elementów mechanicznych, elektrycznych i wyposażenia wnętrza.

Spółka Remtrak to dziś jeden z kluczowych podmiotów w realizacji ambitnych planów rozwojowych PKP Intercity. Dobrze wyposażone, nowoczesne zakłady remontowe bardzo ułatwią proces podnoszenia jakości taboru. Dzisiejsza umowa to potwierdzenie słuszności strategii PKP Intercity dotyczącej zwiększania kompetencji spółek w Grupie PKP. To ważne wydarzenie zarówno dla PKP Intercity, które ma pewność, że otrzyma ponad 300 zmodyfikowanych i sprawnych wagonów, jak i spółki Remtrak, która będzie mogła się dalej rozwijać, dzięki tak dużemu zamówieniu – powiedział Andrzej Bittel, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Prace remontowe zostaną wykonane w zakładach PKP Intercity Remtrak Sp z o.o. w Libiszowie, Opolu i Warszawie. Przewozy pociągami z wyremontowanymi wagonami mają zostać wznowione w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy.

Dziś w Opocznie mamy nowoczesną firmę, która może realizować ogromne, skomplikowane technologicznie kontrakty. Taki był nasz cel, by wspierać strategiczne spółki, modernizować je, zapewniać im rozwój i stabilne miejsca pracy. Realizujemy swój program właśnie po to, by mieszkańcy takich miast jak Opoczno wiedzieli, że także ich czeka bezpieczna przyszłość. Podpisany kontrakt to symboliczne zwieńczenie tych wysiłków, to potwierdzenie, że nasza strategia rozwoju służy przede wszystkim zwykłym ludziom. Nie chcemy sprzedawać spółek Skarbu Państwa. Naszym celem jest wzmacnianie polskiej gospodarki, właśnie poprzez restrukturyzację i rozwój takich firm jak Remtrak. Ta strategia przynosi dziś korzyści – dla kraju, ale przede wszystkim dla mieszkańców Opoczna i okolic. To oni są prawdziwymi wygranymi zmian w rozumieniu polskiego interesu narodowego  – dodał Maciej Małecki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Umowa to pozytywna wiadomość dla branży kolejowej

Umowa na remont 330 wagonów jest pozytywną wiadomością dla branży kolejowej. Pokazuje, że PKP Intercity stawia na rozwój taboru własnego, a także na wsparcie polskiej gospodarki.

Z radością patrzę na rozwój tego zakładu, który jeszcze kilka lat temu skazywany był przez niektórych na porażkę. Inwestycje realizowane w ostatnich latach pozwoliły jednak na potężny skok technologiczny. Obecna pozycja zakładu jest świadectwem odniesionego sukcesu i zbudowanej renomy. Dziś zakład może wykonywać zaawansowane naprawy taboru kolejowego, czego potwierdzeniem jest zawarta umowa z PKP Intercity. Remtrak stał się chlubą dla naszego lokalnego rynku pracy i dla całego regionu. To silna, dynamicznie rozwijająca się firma, tworzona przez zespół zaangażowanych ludzi, których działanie oparte jest na wartościach współpracy, kompetencji i solidności. Serdecznie gratuluję dotychczasowych osiągnięć, życzę dalszych sukcesów i długich lat na rynku – powiedział Robert Telus, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Przeczytaj więcej

Zablokowano kopiowanie

Skip to content