TEL. +48 (22) 18 55 351
NIP 956 19 98 816
REGON 871210540
BDO: 000039414

Przed nami III Kongres Rozwoju Kolei!

Udostępnij ten post

Mamy przyjemność poinformować, że przed nami już III edycja Kongresu Rozwoju Kolei, w której – jako jeden z partnerów wydarzenia – weźmiemy udział. Odbędzie się 6 czerwca br. w Warszawie, na PGE Narodowym im. Kazimierza Górskiego.

Kongres Rozwoju Kolei to jedno z najważniejszych wydarzeń krajowego sektora kolejowego
i pole do dialogu pomiędzy przedstawicielami świata polityki, biznesu, samorządu i nauki. Organizowany jest cyklicznie, począwszy od 2019 roku, z przerwą związaną z pandemią koronawirusa. Wydarzenie stało się istotną platformą wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z rozwojem transportu kolejowego w Polsce i na świecie.

Pierwsza i druga edycja Kongresu Rozwoju Kolei zostały zauważone i docenione nie tylko przez przedstawicieli branży kolejowej. W poprzednich edycjach Kongresu uczestniczyły najważniejsze osoby w państwie, z Prezydentem Andrzejem Dudą i Premierem Mateuszem Morawieckim na czele, eksperci branży kolejowej, szefowie kolejowych spółek, przedstawiciele administracji centralnej i samorządowej, instytucji naukowych, przedsiębiorcy z branży kolejowej oraz innych sektorów gospodarki.

Tegoroczna edycja Kongresu będzie wyjątkowa w świetle zmian, jakie wywołał konflikt zbrojny w Ukrainie. Wydarzenie będzie miejscem spotkań i dyskusji poświęconych przyszłości transportu kolejowego oraz jego pozycji w narodowej i światowej gospodarce. Motywem przewodnim III edycji Kongresu Rozwoju Kolei będzie konsolidacja polskiego rynku kolejowego. Ponadto, dużo miejsca zostanie poświęcone szeroko zakrojonemu programowi inwestycyjnemu, cyfryzacji, proekologicznym rozwiązaniom na kolei oraz jej działaniom na arenie międzynarodowej, m.in. w ramach obszaru Trójmorza.

Informacje o tegorocznej edycji Kongresu Rozwoju Kolei są dostępne na oficjalnej stronie wydarzenia – kongresrozwojukolei.pl

Natomiast informacje o Polskich Kolejach Państwowych S.A. i Grupie PKP
–pkp.pl/pl/grupa-pkp .

Przeczytaj więcej

Zablokowano kopiowanie

Skip to content