TEL. +48 (22) 18 55 351
NIP 956 19 98 816
REGON 871210540
BDO: 000039414

Wizyta Studyjna Polskiej Izby Kolei w PKP Intercity Remtrak Libiszów

Udostępnij ten post

Przedstawiciele 37 firm z branży kolejowej z całej Polski gościli 20 kwietnia br. w naszej firmie. Celem wizyty było przedstawienie możliwości firmy i nawiązanie nowych kontaktów biznesowych podmiotów działających w ramach Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei (Izba Kolei). 

Na hali gości z całej Polski przywitał Witold Bawor – Prezes PKP Intercity Remtrak sp. z o.o. Obecny także był Adam Musiał – Dyrektor Generalny Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, a więc drugi z organizatorów studyjnej wizyty w naszym zakładzie.

W czasie powitania odczytano także list od Roberta Telusa – Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a z kolei Janusz Ciesielski – Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego powitał gości w imieniu Grzegorza Schreibera – Marszałka Województwa Łódzkiego. 

Krótki rys historyczny naszej firmy przedstawił Bogdan Kubiszewski – Członek Zarządu – Dyrektor Pionu Zarządzania Łańcuchem Dostaw. Firma powstała w 1999 r. ale to rok 2016 stał się dla nas przełomowy. Podjęte wówczas strategiczne decyzje oraz pozyskanie środków na inwestycje sprawiły, że dziś firma zatrudnia 900 osób w trzech lokalizacjach (Libiszów, Opole, Warszawa) i remontuje rocznie 1000 wagonów oraz 20 lokomotywach. 

– Jako jeden z członków Izby chcemy zaprezentować nasze zaplecze produkcyjne, mając nadzieje, że spostrzeżenia z tej wizyty studyjnej będą inspiracją do nawiązania ściślejszej współpracy pomiędzy członkami Izby celem kooperacji i stworzenia bardziej optymalnej i komplementarnej całego zaplecza kolejowego dla naszych głównych klientów, czyli przewoźników kolejowych dla PKP Intercity – wyjaśnia powody organizacji wizyty studyjnej  – Witold Bawor – Prezes PKP Intercity Remtrak sp. z o.o.

– Wojna spowodowała, że rynki dotychczasowe musiały ulec zmianie. Nic nie kupujemy z federacji rosyjskiej. Stąd zorganizowaliśmy takie spotkanie producentów komponentów kolejowych w Polsce żeby zobaczyli jak funkcjonuje firma Remtrak, czym się zajmujemy – dodaje – Bogdan Kubiszewski – Członek Zarządu – Dyrektor Pionu Zarządzania Łańcuchem Dostaw.

Spotkanie miało na celu pokazanie możliwości produkcyjnych firmy Remtrak, która dysponuje nowoczesnymi halami remontowymi oraz nowoczesnym parkiem maszynowym. Pracownicy naszej firmy oprowadzali gości z branży kolejowej po halach remontowych, pokazując im poszczególne stanowiska pracy i zdolności remontowe naszej firmy. Jednak zdaniem dyrektora Izby korzyści z takiego spotkania powinna odnieść nie tylko firma Remtrak, ale także zaproszeni goście. 

– Jeżeli przyjeżdżają producenci, oglądają zakład, oglądają na żywo to co tutaj się dzieje… łatwiej im coś zaoferować, łatwiej im pokazać to co mają do zaoferowania, co mają do sprzedania, jakie usługi oferują, natomiast z drugiej strony zakład, który wykonuje naprawy lokomotyw, wykonuje naprawy wagonów dzięki temu, że przyjeżdżają przedsiębiorcy może ich posłuchać, może się dowiedzieć jakie są nowe technologie, jakie są nowe rozwiązania, jakie są nowe możliwości wprowadzania różnych udogodnień, udoskonaleń w procesie produkcji, czy naprawy – mówi Adam Musiał – Dyrektor Generalny Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei.  

Było to pierwsze tego rodzaju i od razu na taką skalę wydarzenie w branży kolejowej. Duże zainteresowanie spowodowało, że mogą odbyć się następne wizyty studyjne.

– Takie wydarzenia są bardzo cenne i jesteśmy otwarci na kolejne tego typu imprezy. Wszystko to wpływa na to, że możemy poprawiać jakość swoich napraw, a tak naprawdę dostarczać finalnie coraz lepsze wagony dla klientów – mówi  – Bogumił Predoń – Dyrektor Biura Systemów Zarządzania i Kontroli Jakości.

Warto zaznaczyć, że choć firma Remtrak wykonuje usługi remontowe dla głównego klienta jakim się PKP Intercity to tak naprawdę korzyści będą z tego czerpać przede wszystkim pasażerowie, który będą korzystać coraz lepiej wyremontowanych wagonów kolejowych, a powszechnie wiadomo, że branża kolejowa przeżywa obecnej prawdziwy renesans. Według danych za rok 2022 r. na podróż koleją zdecydowało się 342,2 mln. osób, a więc więcej niż w 2019 r. tj. w ostatnim roku przed COVID-19, kiedy podróż pociągiem wybrało 335,9 mln. pasażerów.

Lista firm, które brały udział w wizycie studyjnej poniżej. 

1. IH Systems Sp. z o.o.
2. QMOBILITY SP. Z O.O.
3. R&G Plus Sp. z o.o.
4. KAPlast Sp. z o.o.
5. F.U.H.P.  „ELKOL” 
6. Fuchs Oil Corporation Sp. z o.o.
7. GGTECHNIC S.C. Piotr Gaca, Maciej Grobelski
8. Grodziska Fabryka Wyposażenia Wagonów „GROWAG” Sp. z o.o.
9. M&MR Group Polska Sp. z o.o.
10. MAAD Sp. z o.o.
11. PARSYMONIA TX SP. Z O.O.
12. PRIS-SYSTEM Sp. z o.o.
13. PRODUS S.A.
14. RAIL – BOHAMET Sp. z o.o.
15. Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów „RAWAG” Sp. z o.o.
16. Mascort Uszczelnienia
17. MÄDER POLAND
18. TRANSTRAIN SP. Z O.O.
19. Urządzenia Chłodnicze „Vega Urządzenia Chłodnicze” Sp. z o.o.
20. COMPIN POLSKA sp. z o. o. 
21. INFRACERT TSI SP. Z O.O.
22. Zakład Wyrobów Metalowych „RESTAL” Elżbieta Rembiasz
23. Argis Sp. z o.o.
24. AW Solutions Andrzej Wójtowicz
25. Dirigo Coating Dariusz Zięba
26. HI-TECH TECHNOLOGIA Sp. z o.o.
27. Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o.
28. LANKWITZER POLSKA Sp. z o.o.
29. Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o.
30. SI METAL
31. NOVA FARBY s.c. Patrycja Trzmiel, Andrzej Schwenke
32. Quality Austria Polska Sp. z o.o.
33. SKINEST RAIL POLSKA Sp. z o.o.
34. SSK Rail Sp. z o.o.
35. Zakład – Produkcyjno – Usługowo – Handlowy NOFAR
36. Pixel  Sp. z o.o.
37. APS ENERGIA Spółka Akcyjna

Przeczytaj więcej

Zablokowano kopiowanie

Skip to content