Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
RODO - Informacja
Kontakt
ZGODA

Zakończenie II etapu rozbudowy zaplecza technicznego w Oddziale Spółki w Idzikowicach - 12.12.2017

12 grudnia 2017 roku, w Idzikowicach odbyło się uroczyste oddanie hali produkcyjnej wraz z warsztatami specjalistycznymi Zakładu Usług Taborowych REMTRAK. Nowe obiekty są efektem zakończenia drugiego etapu modernizacji zaplecza technicznego w Oddziale Spółki  w Idzikowicach. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Bittel, przedstawiciele władz lokalnych, członkowie Zarządu PKP Intercity i Spółki REMTRAK.

W zakresie II etapu modernizacji zaplecza technicznego rozbudowano istniejącą hale napraw w ciągu technologicznym oraz przebudowano istniejący układ torowy wraz z infrastrukturą pomocniczą. W nowo wybudowanej hali produkcyjnej znalazło się urządzenie do badania nacisków kół na szynę taboru trakcyjnego i wagonów pasażerskich, a także stanowisko do prób oraz badań wszystkich rodzajów napięć w wagonie wraz z wygrzewaniem. W specjalistycznych warsztatach umieszczono stanowiska do diagnostyki i naprawy elementów wyposażenia pojazdów kolejowych, takich jak WC w systemie zamkniętym, tablice pneumatyczne czy zderzaki.

Zakończenie drugiego etapu modernizacji pozwoli na zwiększenie wolumenu napraw na 4 -tym poziomie utrzymania. Konsekwencją rozbudowy zaplecza technicznego w Idzikowicach jest również poprawa warunków pracy oraz wykonywanie we własnym zakresie części napraw podzespołów, bez konieczności zlecania ich firmą zewnętrznym.

 

W 2018 roku ZUT "REMTRAK" sp. z o.o. planuje rozpoczęcie kolejnego etapu modernizacji zaplecza technicznego w Oddziale Spółki w Idzikowicach.