Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
RODO - Informacja
Kontakt
ZGODA

PKP Intercity Remtrak nowym właścicielem zakładu w Opolu - 29.06.2021

Zakończono proces przejęcia zakładu napraw taboru kolejowego w Opolu przez Spółkę PKP Intercity Remtrak. Przejęcie zakładu jest ogromną szansą na stabilne zatrudnienie i rozwój zakładu. W związku z inauguracją działalności nowego właściciela, zorganizowano event dla pracowników zakładu.

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w dniu 23 czerwca 2021 r. doszło do formalnego przejęcia zakładu napraw taboru kolejowego w Opolu przez PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o. W wyniku zakupu całości zaplecza technicznego, doszło do przejęcia przez Państwową Spółkę PKP Intercity Remtrak całości nieruchomości przy ulicy Rejtana 7 wraz z halami naprawczymi oraz budynkami administracyjnymi, maszynami oraz terenem o powierzchni blisko 17 ha.

Dzierżawcą części przedsiębiorstwa Wagon Opole PKP Intercity Remtrak był od grudnia 2019 r. Stało się to po tym, jak problemy opolskiej spółki, prowadzonej przez słowacką Spółkę Trinites, spowodowały zaprzestanie przeprowadzania napraw wagonów dla PKP Intercity. Przez problemy poprzedniego właściciela „wagonówki”, pracownicy nie otrzymywali pensji przez kilka miesięcy.

Do czasu zakupu całości zakładu w Opolu, Remtrak zatrudniał już ponad 200 pracowników, z racji dzierżawy nie można było zaproponować jednak stałych warunków umowy. Po całkowitym przejęciu zakładu, pracownicy otrzymali możliwość podpisania umów na czas nieokreślony, co jest istotne z punktu widzenia stabilizacji i bezpieczeństwa zatrudnienia.

Dzięki zatrudnieniu w PKP Intercity Remtrak, pracownicy zyskali stabilną i dobrze płatną pracę w Spółce, będącej częścią Polskich Kolei Państwowych.

PKP Intercity Remtrak planuje rozwój zakładu poprzez inwestycje w zaplecze techniczne oraz unowocześnianie istniejącej infrastruktury, co umożliwi zwiększenie ilości przeglądów i napraw wagonów osobowych na poziomach utrzymania P3, P4 i P5.

W związku z przejęciem „wagonówki” przez Remtrak, decyzją Zarządu i Kierownictwa Spółki w Oddziale Opole w dniu 28 czerwca 2021 r. zorganizowany został event dla pracowników, będący podziękowaniem za wykonywaną pracę oraz cierpliwe oczekiwanie na pozytywne rozwiązanie problemów i uzyskanie wszelkich zgód formalnych w celu przejęcia zakładu napraw taboru w Opolu. Podczas eventu swoje przemówienie do pracowników wygłosili Prezes Zarządu oraz Prokurenci Spółki, będącej nowym właścicielem zakładu. Uroczystość nie wpłynęła w żaden sposób na wykonanie planu napraw wagonów, który jest niezagrożony.

Należy zaznaczyć, że wyniki finansowe Spółki PKP Intercity Remtrak są bardzo zadowalające, co jest budujące w kontekście dalszego rozwoju Oddziału Opole.

Jeszcze jakiś czas temu, wielu wydawało się, że czas wagonówki w Opolu już minął, kiedy Słowacki inwestor przestał naprawiać wagony i wypłacać zasłużone pensje dla pracowników. Wydawało się, że to koniec, że zakład popadnie w ruinę. Kiedy w 2019 roku wchodziliśmy jako Remtrak do Opola, niewielu wierzyło, że to naprawdę może się udać. Jednak dotrzymaliśmy słowa, dzięki nieocenionemu wsparciu Spółki PKP Intercity udało się utrzymać funkcjonowanie zakładu i zachować miejsca pracy. W zakładzie w Opolu pracowały całe rodziny kolejowe od pokoleń, upadek wagonówki byłby dla nich najbardziej dotkliwy, gdyż straciłyby one środki do życia. Jednak dzisiaj możemy powiedzieć z radością, że: UDAŁO SIĘ. PKP Intercity Remtrak zakupił całość dawnego ZNTK Opole i możemy powiedzieć z całą stanowczością, że będziemy ten zakład rozwijać, a każdy pracownik ma już możliwość otrzymania umowy na czas nieokreślony, co daje ogromne bezpieczeństwo zatrudnienia w Państwowej Spółce kolejowej – powiedział Prezes Zarządu PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o., Pan Krzysztof Wiktorowicz.