Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
RODO - Informacja
Kontakt
ZGODA

Briefing prasowy z udziałem Ministra RP dotyczący prezentacji nowej siedziby Spółki PKP Intercity Remtrak - 11.05.2021

W dniu 11 maja 2021 r. odbył się briefing prasowy związany ze zmianą lokalizacji siedziby Spółki PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o.

Obecna siedziba Spółki przeniesiona została do Libiszowa obok Opoczna.

Swoją obecnością na briefingu zaszczycili m.in.:

  • Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Pan Maciej Małecki
  • Poseł na Sejm RP, Pan Robert Telus
  • Prezes Zarządu PKP Intercity S.A., Pan Marek Chraniuk
  • Członek Zarządu PKP Intericty S.A., Pan Adam Laskowski
  • Dyrektor KOWR w Łodzi, Pan Janusz Ciesielski
  • Wicestarosta Powiatu Opoczyńskiego, Pani Barbara Maria Chomicz
  • Przewodnicząca Rady Miejskiej w Opocznie, Pani Anna Zięba

W nowej siedizbie Spółki w Libiszowie 104 wszystkich gości powitał Prezes Zarządu PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o., Pan Krzysztof Wiktorowicz.

W związku z kończącym się III etapem rozbudowy Zakładu PKP Intercity Remtrak w Idzikowicach przeniesiona została siedziba spółki właśnie do tej lokalizacji.

Bardzo się cieszę z rozwoju zakładu w Idzikowicach i rozwoju całej spółki PKP Intercity Remtrak. Przy tak dynamicznym wzroście PKP Intercity, rozbudowie floty, ciągłym podnoszeniu jakości podróży, firma, która na bieżąco może serwisować i naprawiać wagony, lokomotywy,czy zespoły trakcyjne jest wręcz niezbędna w ramach całej grupy. Co ważne poza korzyściami w zakresie utrzymania technicznego pojazdów przewoźnika dalekobieżnego, zyskuje region opoczyński, w którym powstają i nadal będą powstawać nowe miejsca pracy – powiedział podczas wizyty w Idzikowicach Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Dla lokalnej społeczności taki zakład to prawdziwy skarb. Setki miejsc pracy, jakie oferuje spółka Remtrak w Idzikowicach mają duży wpływ na tutejszy rynek zatrudnienia. Przeniesienie siedziby na nasz teren sprawi, że i podatki będą płacone tutaj, a to ma ogromne znaczenie dla rozwoju lokalnej społeczności – wskazał Robert Telus, poseł na Sejm RP.

Kondycja spółki Remtrak jest bardzo dobra – podkreśla prezes zarządu PKP Intercity Marek Chraniuk. – W 2020 Remtrak wypracował 12,68 mln zysku netto. Ciągle zwiększa się portfel zamówień tej spółki. Dla PKP Intercity posiadanie własnych zakładów serwisowo-naprawczych jest sprawą strategiczną. Realizujemy największy w historii program inwestycyjny. Do 2030 wydany na nowy tabor ok. 19 mld złotych. Musimy zwiększać naszą niezależnośćod zewnętrznych dostawców, jeśli chodzi o utrzymanie tego taboru.

Dzięki rozwojowi spółki Remtrak, PKP Intercity S.A. będzie w coraz mniejszym stopniu uzależnione od podmiotów zewnętrznych, co pozwoli szybko, elastycznie, a także efektywnie kosztowo reagować na bieżące potrzeby taborowe. Przełoży się to bezpośrednio na sprawną obsługę stale rosnącej liczby pasażerów przewoźnika.

Rok 2020 zakończył się 817 wykonanymi zleceniami przez Remtrak. W latach 2015-2020 wykonano 1949 przeglądów na poziomie P4, co stanowiło 63% wszystkich napraw. W spółce na koniec 2020 roku zatrudnionych było 659 pracowników i na pewno to nie koniec wzrostu liczby zatrudnionych. Remtrak rozwija się dynamicznie, bo dynamicznie rozwija się spółka matka PKP Intercity – dodaje Adam Laskowski, członek zarządu PKP Intercity S.A.

Wobec tak dużych inwestycji i rozbudowy zakładu w Idzikowicach przeniesienie siedziby do tej lokalizacji było naturalną koleją rzeczy – mówi Krzysztof Wiktorowicz, prezes zarządu PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o. – W Idzikowicach wykonywane są obecnie kompleksowe naprawy wagonów osobowych na 3. i 4. poziomie utrzymania. Nowe inwestycje pozwolą na wykonywanie napraw lokomotyw na 4. poziomie oraz wagonów na 5. poziomie utrzymania.

Zrealizowane zadania inwestycyjne pozwolą na zwiększenie liczby wykonywanych napraw, zwiększą konkurencyjność i jakość oferowanych usług oraz, mam nadzieję, będą bodźcem dla lokalnej społeczności do podjęcia ciekawej i atrakcyjnej finansowo pracy.