Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
RODO - Informacja
Kontakt
ZGODA

Odbiór przebudowanej drogi w kierunku PKP Idzikowice - 25 listopada 2019 r. - 27.11.2019

W dniu 25 listopada 2019 r., na który przypadło również tegoroczne Święto Kolejarza, doszło do uroczystego otwarcia przebudowanej drogi na odcinku 901 m – począwszy od skrzyżowania z drogą powiatową obok Szkoły Podstawowej w Idzikowicach w kierunku zakładów kolejowych i torów CMK. Droga ta prowadzi w kierunku zakładu PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o. Oddziału Idizkowice, dlatego też oprócz mieszkańców z tego odcinka drogi korzystają przede wszystkim pracownicy PKP Intercity Remtrak, zamieszkujący Gminę Drzewica.

W uroczystym odbiorze inwestycji udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych Gminy Drzewica na czele z Burmistrzem Januszem Reszelewskim i Zastępcą Burmistrza Dominikiem Niemirskim, Prezes Zarządu PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o. Zbigniew Ciemny, Dyrektor Oddziału Idzikowice Spółki PKP Intercity Remtrak –  Jarosław Wolski, Radny Zdzisław Abramczyk, Sołtys wsi Idzikowice Roman Mastalerek, a także gminni urzędnicy, przedstawiciele wykonawców i nadzoru inwestorskiego. Uroczystego poświęcenia oddanego fragmentu drogi dokonał Proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja w Libiszowie, ks. Wiesław Mazur.

Prezes Zarządu PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o., Pan Zbigniew Ciemny podkreślił, że oddanie drogi zbiegło się z obchodami Dnia Kolejarza. Prezes Zarządu zaznaczył, że przebudowa wskazanego odcinka drogi została zrealizowana z korzyścią dla pracowników Spółki.

Właśnie 25 listopada przypada wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki kolejarzy.

Z tej więc okazji Prezes Zbigniew Ciemny przyjął od Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego najlepsze życzenia dla wszystkich kolejarzy i pracowników kolei, w tym załogi PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o.