Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
RODO - Informacja
Kontakt
ZGODA

PKP Intercity Remtrak partnerem Pikniku Militarnego "Żywią i Bronią" w Opocznie - 15 sierpnia 2019 r. - 16.08.2019

W dniu 15 sierpnia 2019 r. w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Wojska Polskiego nad Zalewem Opoczyńskim odbył się Piknik Militarny Służb Mundurowych, Starosty Opoczyńskiego oraz Fundacji "Dar dla Potrzebujących" pod patronatem Posła na Sejm RP, Pana Roberta Telusa.

Miło nam poinformować, że jednym z partnerów wydarzenia była Spółka PKP Intercity Remtrak.

Piknik nad opoczyńskim zalewem przeprowadzony został pod hasłem „Żywią i bronią”. Rozpoczął się on o godzinie 15:00.

Wydarzenie rozpoczęły przemówienia Dowódców Wojska Polskiego oraz władz opoczyńskich, a także Posła na Sejm RP, Pana Roberta Telusa, który poza swoją przemową odczytał list od Ministra Obrony Narodowej RP, Pana Mariusza Błaszczaka.

W programie znalazły się liczne atrakcje: turniej piłki siatkowej, pokazy wojskowe, policyjne, strażackie. Nie zabrakło także koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz zespołu Forteca. Na wydarzeniu przewidziano także liczne atrakcje dla najmłodszych.

Organizatorzy zorganizowali także takie atrakcje jak np. przepłynięcie się łodzią motorową, skosztowanie pysznej grochówki czy liczne konkursy z nagrodami. Poza tym podczas pikniku można było zobaczyć m.in.: występ Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, pokaz musztry kawaleryjskiej i władania białą bronią w wykonaniu ułanów z kawalerii ochotniczej czy prezentację przygotowaną przez żołnierzy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, Wojsk Obrony Terytorialnej, Łódzkiej i Opoczyńskiej Policji oraz Straży Pożarnej.

Piknik był okazją do rozpowszechnienia wiedzy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz miał na celu przybliżenie mieszkańcom regionu tego, jak wygląda na co dzień służba w Policji, Straży Pożarnej czy w Wojsku Polskim. Na najmłodszych czekały liczne konkursy z nagrodami.

Informacje o pikniku można znaleźć także w mediach:
https://lodz.tvp.pl/43949989/nad-zalewem-opoczynskim-zorganizowano-piknik-militarny-zywia-i-bronia
 

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z wydarzenia.