Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
RODO - Informacja
Kontakt
ZGODA

Uroczyste wręczenie sztandaru reprezentacyjnego dla Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie - 09.04.2019

W dniu 8 kwietnia 2019 r. w Opocznie miały miejsce obchody 100-lecia odrodzonego lecznictwa szpitalnego w Opocznie. Podczas obchodów doszło do uroczystego wręczenia i poświęcenia Sztandaru reprezentacyjnego dla Szpitala Powiatowego im. E. Biernackiego w Opocznie, ufundowanego przez Zakład Usług Taborowych "REMTRAK" Sp. z o.o. Wręczenia sztandaru dokonał Prezes Zarządu ZUT "REMTRAK" Sp. z o.o., Pan Zbigniew Ciemny i Prokurent, Pani Ewa Chojnowska. Uroczystości rozpoczęło odsłonięcie płyty upamiętniającej 100-lecie odrodzonego lecznictwa szpitalnego w Opocznie 1918-2018 przed Szpitalem Powiatowym w Opocznie, następnie wszyscy zaproszeni goście udali się do Kolegiaty pw. Św. Bartłomieja w Opocznie na Mszę Świętą, podczas której doszło do poświęcenia nowego sztandaru szpitala, którego dokonał Ksiądz Biskup pomocniczy Diecezji Radomskiej, Adam Odzimek. Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy udali się do Starostwa Powiatowego w Opocznie, gdzie odbyły się m.in. wykład o historii lecznictwa w Opocznie na przełomie wieków, a także wręczenie medali, wyróżnień i podziękowań dla zasłużonych.

Swoją osobą przybyłych gości zaszczycił także Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Pan Janusz Cieszyński.

W uroczystościach oprócz wymienionych wyżej osób uczestniczyli m.in. Pan Zbigniew Zięba - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Pan Marcin Baranowski - Starosta Opoczyński, Pani Maria Barbara Chomicz - Wicestarosta Opoczyński, Pani Edyta Wcisło - Dyrektor Szpitala Powiatowego w Opocznie, Pan Józef Róg - Przewodniczący Rady Powiatu Opoczyńskiego, a także Przewodnicząca Rady Miejskiej w Opocznie, Pani Anna Zięba.

 

Zachęcamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć z uroczystości.