Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
RODO - Informacja
Kontakt
ZGODA

Wizyta Premiera RP w ZUT "REMTRAK" sp. z o.o. - 02.10.2018

W dniu 11 września 2018 r. w Oddziale Idzikowice naszej Spółki gościliśmy Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Mateusza Morawieckiego. Wraz z Panem Premierem, swoją obecnością zaszczyciła nas także Pani Elżbieta Rafalska - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pani Joanna Kopcińska - Rzecznik Rządu oraz Wojewoda Łódzki - Pan Zbigniew Rau. Podczas wizyty w naszym zakładzie, Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Władzami Spółki, które zaprezentowały Panu Premierowi zaplecze techniczne zakładu wraz z planami przyszłościowymi dotyczącymi realizacji III etapu rozbudowy, po którego ukończeniu Spółka wykonywać będzie naprawy okresowe lokomotyw oraz wagonów (na wyższym poziomie utrzymania).
Nie zabrakło również spotkania i rozmowy z pracownikami, bardzo licznie zgromadzonymi na spotkaniu z Szefem Rządu RP.

Przy okazji wizyty w ZUT "REMTRAK " sp. z o.o., przedstawiciele Rządu z Panem Premierem na czele przekazali informacje o planowanym podwyższeniu pensji minimalnej, o czym poinformowali na zwołanej w hali Oddziału Idzikowice konferencji prasowej.

Premier Mateusz Morawiecki zadowolony był z faktu, iż zakład rozwija się bardzo dobrze:

"W ostatnich latach stworzonych zostało ponad 200 miejsc pracy. Bardzo się cieszę, bo w powiecie opoczyńskim,
na terenie którego funkcjonuje Remtrak na pewno to się przyda"
– powiedział.

Po części oficjalnej Premier wyszedł do pracowników, aby z nimi porozmawiać, każdy miał także możliwość uścisnąć z nim dłoń. Na Panu Premierze bardzo duże wrażenie zrobiło zaplecze technologiczne naszego Zakładu, które
w niedalekiej przyszłości zostanie dodatkowo zmodernizowane w ramach III etapu modernizacji zaplecza technicznego Oddziału Spółki w Idzikowicach.

Zdjęcia z wizyty zamieszczone zostały w poniższej galerii.

 

Więcej informacji o wizycie Prezesa Rady Ministrów RP w naszym zakładzie można znaleźć także na stronach:

https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-mateusz-morawiecki-proponujemy-place-minimalna-na-poziomie-2-250-zl.html

http://inforail.pl/morawiecki-w-remtraku-zaklad-rozwija-sie-bardzo-dobrze-film-_more_108178.html

https://www.pulshr.pl/zarzadzanie/morawiecki-spotkal-sie-z-pracownikami-zakladu-uslug-taborowych-remtrak,57215.html